email

info@nairi.cz

socialni site

Arménie – Jerevan

Arménie – Jerevan
  1. /
  2. Galerie
  3. /
  4. Arménie – Jerevan

Jerevan, hlavní město Arménie, je město s bohatou historií, která sahá až do starověku, a zároveň je moderním kulturním a hospodářským centrem země. Nalézá se v údolí na křižovatce Evropy a Asie, obklopené horami a přibližně 20 kilometrů od hory Ararat.

Jerevan je známý svou živou atmosférou, historickými památkami a moderní architekturou. V jeho srdci se nachází Staré Město s úzkými uličkami, kde můžete objevovat tradiční arménské řemeslné dílny, restaurace a kavárny. Zde najdete také historické památky, jako je Arménská katedrála Sv. Grigora Iluminačního, která je jedním z nejstarších křesťanských chrámů na světě.

Ve středu města se nachází náměstí Republiky, které je obklopeno budovami ve stylu sovětské éry a je centrem kulturních a společenských událostí. Nedaleko odtud se nachází Kaskád, obrovský schodišťový komplex s fontánami a uměleckými instalacemi, který nabízí úchvatný výhled na město.

Jerevan je také domovem pro mnoho muzeí, galerií a divadel, které nabízejí pohled do bohaté historie a kultury Arménie. Navíc město nabízí živou noční scénu s mnoha restauracemi, bary a klubů, kde si můžete užít tradiční arménskou kuchyni a hudbu.

Celkově je Jerevan fascinujícím mixem starého a nového, který láká návštěvníky svou půvabnou atmosférou, bohatou historií a pohostinností svých obyvatel.

Sdílet příspěvek
0 0 votes
Hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments