email

info@nairi.cz

socialni site

Arménie – Chor virap

Arménie – Chor virap
  1. /
  2. Galerie
  3. /
  4. Arménie – Chor virap

Chor Virap je jedno z nejvýznamnějších historických míst v Arménii a jedna z nejposvátnějších lokalit pro arménskou církev. Toto místo se nachází nedaleko od hory Ararat a je spojováno s legendárním sv. Grigor Eměrem, který zde byl uvězněn a později se zde uskutečnil jeho osvobozující setkání s arménským králem Tiridátem III.

Nejvýraznějším prvkem Chor Virap je jeho podzemní vězení, kde byl sv. Grigor Eměr uvězněn po dobu 13 let. Tato událost je považována za klíčovou v historii arménského křesťanství, protože Grigorova modlitba o uzdravení krále Tiridáta III z nevyléčitelné nemoci přispěla k přijetí křesťanství jako státního náboženství v Arménii v roce 301 n. l., což činí Arménii první zemí na světě, která přijala křesťanství jako státní náboženství.

Dnes je Chor Virap důležitou poutní destinací a turistickou atrakcí, která přitahuje návštěvníky svou historickou a náboženskou hodnotou, stejně jako svou malebnou polohou s výhledem na horu Ararat. Mnoho turistů sem přijíždí, aby obdivovali krásu této historické památky a prožili duchovní zážitek na místě, které hrálo klíčovou roli v historii a kultuře Arménie.

Sdílet příspěvek
0 0 votes
Hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments